Firma C.M.I. od ponad 30 lat projektuje, wykonuje oraz sprzedaje maszyny rozlewające, zakręcarki, etykieciarki oraz kartoniarki,które znajdują zastosowanie w dużych i małych przedsiębiorstwach na całym świecie. Od zawsze wysiłek skierowany jest na rozwój maszyn dla polepszenia ich pracy dzięki zastosowaniu prostych i konkretnych rozwiązań.

Rodzaje maszyn Rozlewaczki, zakręcarki, etykieciarki, kartoniarki
Rodzaje opakowań Butelki, puszki, słoiki, kanistry, beczki, paletopojemniki
Branże Przemysł spożywczy
Przemysł kosmetyczny
Przemysł chemiczny

Rodzaje maszyn

Firma CMI produkuje głównie rozlewaczki i zakręcarki automatyczne i półautomatyczne, liniowe i rotacyjne, dostępne także w wersjach zgodnie z wymaganą przez Klienta specyfikacją.

 • Rozlewaczki przeznaczone są do napełniania płynów żrących i obojętnych, gęstych, płynnych lub pieniących, detergentów, rozpuszczalników, lakierów i klejów, olei spożywczych i technicznych do butelek z prostą i krzywą szyjką (nachylenie do 45°), słoiczków, puszek, kanistrów, beczek. Znajdują zastosowanie w sektorach farmaceutycznym, spożywczym, kosmetycznym i chemicznym.

  Poszczególne modele rozlewaczek są automatyczne lub półautomatyczne, liniowe lub rotacyjne z systemami nalewania przy użyciu mierników przepływu (masowych lub magnetycznych), wagowo lub przy użyciu systemu objętościowego za pomocą cylindrów pneumatycznych lub grawitacyjnie.

  W rozlewaczkach z serii Logyka firma CMI stosuje swój nowy, rewolucyjny system Ultra cleaning electronic system (Patent Nr. to2005a000582) do mycia, czyszczenia i sterylizacji kolektorów, zaworów i dysz dozujących płyny. System ultra cleaning electronic łączy w sobie wszystkie najbardziej zaawansowane systemy mycia maszyny. Proces mycia urządzenia uruchamiany jest automatycznie bez interwencji z zewnątrz oraz bez konieczności demontażu jakichkolwiek części.

  Jego zalety to:
 • Skrócenie czasu mycia o 85%.
 • Zmniejszenie zużycia płynów myjących o 75%.
 • Zmniejszenie kosztów dzięki elektronicznemu programowaniu w zależności od stosowanego detergentu.

  Ultra cleaning electronic system jest w szczególności przeznaczony do mycia trudnych produktów takich jak farby, lakiery, kleje.
 • Zakręcarki przeznaczone są do zakręcania butelek, słoików, kanistrów i puszek nakrętkami plastikowymi lub metalowymi z gwintem, na wcisk, twist-off, pilfer proof, z korka, spryskiwaczy „trigger” lub dozownikiem „dispenser”. Dostępnych jest wiele modeli w różnych wersjach: automatycznych lub półautomatycznych z systemem zamykania liniowym lub rotacyjnym. Maszyny posiadają od 1 do 10 głowic zakręcających. Są odpowiednie dla wymogów sektorów farmaceutycznego, spożywczego, kosmetycznego i chemicznego.
  Osiągają one wydajność od 1500 szt./h dla maszyn półautomatycznych, do 5000 szt./h dla wielogłowicowych maszyn automatycznych.
 • Etykieciarki liniowe lub rotacyjne, przeznaczone są do naklejania jednej lub więcej etykiet na butelkach cylindrycznych, kwadratowych, prostokątnych, eliptycznych.

  Dostępne są w różnych wersjach, wykonane ze stali inox lub z tworzywa do naklejania etykiet samoprzylepnych, na „zimny” lub „gorący” klej. Osiągają one wydajność od 1500 szt./h do 10.000 szt./h.
 • Kartoniarki zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o zaoszczędzaniu miejsca w przedsiębiorstwach. Tylko na 3 m. długości maszyna pobiera karton z magazynu i formuje go, wkłada produkt do środka i zakleja karton u dołu i u góry taśmą samoprzylepną lub „gorącym” klejem (hot-melt). Monoblok dostępny jest w 5 różnych wersjach, które różnią się prędkością pracy od 250 do 700 kartonów/godzinę oraz rodzajem pakowanego produktu. Maszyny są w pełni automatyczne. Kartoniarki te mogą pakować butelki szklane, plastikowe, puszki, słoiczki, flakony, kartoniki, opakowania próżniowe, brick, saszetki, miseczki itp.


Wszystkie maszyny są bardzo łatwe w użytkowaniu, gwarantują wysoką wydajność, łatwo zmienia się w nich formaty i wymagają minimalnej obsługi.

Parametry

Maszyny oferowane są w następujących zakresach dozowania i wydajnościach:

 • Dla rozlewu grawitacyjnego: od 100 ml do 10 litrów.
 • Dla rozlewu objętościowego: od 50 ml do 10 litrów.
 • Dla rozlewania wagowego: od 1 do 1000kg.
 • Dla rozlewu przy użyciu magnetycznych mierników przepływu: od 5 ml do 1000 litrów lub masowych mierników przepływu: od 5 g. do 1000 kg.

Maszyny wykonywane są w wersjach ze stali inox lub z tworzywa w zależności od rodzaju produktu, jaki ma być rozlewany.

Maszyny mogą być dostarczone również w wykonaniu przeciw wybuchowym zgodnie z wymogami europejskiej normy ATEX ( 94/9/CE), która stosowana jest dla maszyn rozlewających płyny łatwopalne lub maszyn używanych w miejscach z zagrożeniem wybuchu.

 

Rodzaje produktów do rozlewania

Maszyny CMI przystosowane są do rozlewu następujących rodzajów produktów:

 • Produkty do higieny osobistej
 • Chemia i detergenty
 • Chemia i detergenty kwasowe
 • Petrochemiczne
 • Farby, lakiery, rozpuszczalniki i kleje
 • Oleje i ich pochodne
 • Mleko, jogurt i jajka
 • Majonez, ketchup, sosy
 • Woda, wino, napoje gazowane i likiery

Ponadto firma CMI specjalizuje się w rozwiązaniach rozlewniczych dla produktów „trudnych”, łatwopalnych, wybuchowych, o wysokiej lepkości i innych.