Włoska firma MECCANOPLASTICA s.r.l. powstała w roku 1983 i obecnie jest liderem w projektowaniu i budowie maszyn do rozdmuchu swobodnego oraz maszyn wtrysko-rozdmuchowych. Maszyny firmy Meccanoplastica są zaawansowane technologicznie dzięki prowadzeniu stałych badań oraz wdrażaniu nowych technologii. Odznaczają się niezwykle wysoką wydajnością produkcji przy zachowaniu bardzo dobrej jakości produktu. Każda faza procesu produkcyjnego maszyn, począwszy od ich projektowania do uruchomienie gotowych maszyn, jest starannie wykonywana i śledzona wewnątrz firmy przestrzegając rygorystycznych kontroli jakościowych, które gwarantują produkcję maszyn o najwyższej jakości.. Od 2000 roku firma Meccanoplastica działa zgodnie z wymogami normy systemu zarządzania jakością - ISO 9001. 

Rodzaje maszyn Maszyny do swobodnego rozdmuchu, wtrysko-rozdmuchu oraz rozciągania i rozdmuchu.
Rodzaje opakowań butelki, buteleczki, pojemniki np. na jogurt, kanistry, elementy użytkowe np. zabawki, elementy ogrodowe, części do AGD itp.
Branże Produkcja opakowań, w szczególności dla:
Przemysłu spożywczego
Przemysłu farmaceutycznego
Przemysłu kosmetycznego
Przemysłu chemicznego Innych branż

Rodzaje maszyn

 • Maszyny z serii EBM (Extrusion Blow Moulding) do produkcji opakowań metodą swobodnego rozdmuchu PE,PP,PCV,PET-G

  Maszyny rozdmuchowe jedno-stacyjne pracujące z szybkością 2 sekundy na jeden cykl. Pojemność produkowanego pojemnika/butelki od 50 cm3 do 20 litrów w zależności od modelu maszyny. Moc zainstalowana od 50 do 90kw. Maszyny te mogą pracować z głowicami od jednorzędowych, nawet do 12 rzędowych. Maksymalna siła zamknięcia form: 22 tony.

  Maszyny rozdmuchowe dwu-stacyjne pracujące z szybkością 1,1 sekundy na jeden cykl. Pojemność produkowanego pojemnika/butelki od 50 do 5000 cm3 (przy maksymalnej sumarycznej pojemności pojemników do 20 litrów) w zależności od modelu maszyny. Moc zainstalowana od 50 do 90kw.
 • Maszyny z serii JET do produkcji opakowań metodą wtrysko-rozdmuchu PE,PP,PET

  Maszyny wtrysko-rozdmuchowe trój-stacyjne bazującą na napędach wyłącznie elektrycznych (bez hydrauliki). Wszystkie główne ruchy, czyli otwieranie i zamykanie form, wywieranie odpowiednich sił na formy, plastyfikacja oraz wtrysk tworzywa wykonywane są przy użyciu elektrycznych serwosilników. Charakterystyka tej maszyny powoduje niskie zużycia energii w trakcie produkcji (około 7-10 KW), wysoką precyzję i kontrolę wykonywanych ruchów sterowanych silnikami elektrycznymi, umiarkowany hałas w stosunku do analogicznego modelu maszyny hydraulicznej, całkowity brak oleju hydraulicznego a zatem odpowiednie warunki dla zagwarantowania maksymalnej czystości podczas produkcji butelek dla sektora farmaceutycznego i kosmetycznego. Jest ona idealna dla tych klientów, dla których obniżanie udziału kosztów zużycia energii w koszcie wyrobu końcowego jest kluczowe.

  Maszyny te osiągają wydajność plastyfikacji ekstrudera do 7 kg/h, przy czasie trwania pojedynczego cyklu rzędu 5s. Siła zamknięcia form na wtrysku osiąga 50 ton, siła zamknięcia form na rozdmuchu nawet 10 ton. Pojemność produkowanego pojemnika do 4 x 150 cm3.
 • Maszyny z serii MIPET Full electric do produkcji opakowań PET z preformy metodą rozciągania i rozdmuchu.

  W maszynach zastosowano całkowicie innowacyjne napędy elektryczne uzyskując bardzo szybkie ruchy a zatem ich wydajność (w porównaniu forma - preforma) jest o wiele większa od maszyny tego typu oferowanych na rynku.

  Średnie zużycie energii w trakcie produkcji wynosi ok. 10-12 KW/h.

  Dostępne są trzy modele :
 1. Mod. MIPET-1P: maszyna jednogniazdowa do produkcji opakowań o pojemności do max 2,5 litra
 2. Mod. MIPET-2P: maszyna dwugniazdowa, do produkcji opakowań o pojemności do max 2,5 litra
 3. Mod. MIPET-1G: maszyna jednogniazdowa, do produkcji opakowań o pojemności do max 10 litrów

  Można stosować zarówno preformy standard jak i specjalne.

Parametry

 W ofercie  znajdują się maszyny jedno i dwu-stacyjne do rozdmuchu takich tworzy jak PE,PP,PCV,PET-G.

Mogą produkować wszelkiego rodzaju opakowania (butelki, buteleczki, pojemniki np. na jogurt, kanistry, elementy użytkowe np. zabawki, elementy ogrodowe, części do AGD itp.) o pojemności od 5 ml. do 20 litrów dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, chemicznego, kosmetycznego (także wymagające wysokiego poziomu higieny), petrochemicznego, i inne. Dostępnych jest 12 modeli bazowych, które dzięki strukturze modułowej oraz szerokiej gamie akcesoriów mogą być dowolnie komponowane odpowiednio do potrzeb.